DI BRE Banku: "trzymaj" Netię, "akumuluj" TP SA

pb.pl
18-04-2008, 17:14

W datowanym na 14 kwietnia 2008 r. raporcie, DI BRE Banku  podtrzymał rekomendację „trzymaj” dla akcji Netii. Cena docelowa ustalona została na poziomie 4 zł. Z kolei podwyższona do poziomu „akumuluj” została ocena inwestycyjna dla walorów Telekomunikacji Polskiej. Cena docelowa została ustalona na poziomie 23,6 zł.

W 2007 roku analitycy DI BRE Banku utrzymali negatywną rekomendację dla sektora telekomunikacyjnego. Duża zmienność rynków finansowych i utrzymująca się niepewność, co do perspektyw gospodarki światowej powinna prowadzić do powrotu inwestorów do spółek defensywnych – czytamy w raporcie DI BRE Banku.

W tym roku TPSA przeznaczyła na dywidendę i skup własnych akcji 2,7 mld zł - podobnego poziomu oczekujemy w kolejnych latach. W 2008 r. analitycy oczekują, że presja ze strony regulatora będzie mniejsza, co ich zdaniem będzie wynikało z narastającego konfliktu pomiędzy regulatorem, a Ministerstwem Infrastruktury. Nie wszystkie działania UKE są akceptowane także przez Komisję Europejską. Niekorzystne dla UKE decyzje sądów (jak ta w sprawie WLR dla Tele2), powinny prowadzić do zmniejszenie dyskonta w wycenie w stosunku do europejskich odpowiedników.

W przypadku Netii oczekujemy, że rok 2008 minie pod znakiem inwestycji w bazę abonencką, która będzie podstawą do wyceny spółki w roku 2010, kiedy naszym zdaniem główni udziałowcy rozpoczną proces wyjścia z inwestycji. Wtedy też należy oczekiwać istotnej poprawy wyników. Przy obecnych cenach i biorąc pod uwagę informacje napływające z  w najbliższych kilku miesiącach zalecamy akumulowanie akcji TPSA i trzymanie akcji Netii – konkludują analitycy DI BRE Banku.

Więcej w raporcie w załączniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DI BRE Banku: "trzymaj" Netię, "akumuluj" TP SA