DI BRE: GPW zakończyła sesję spadkami

Dom Inwestycyjny BRE Banku SA
opublikowano: 10-01-2002, 16:43

Dziś na warszawskiej giełdzie doszło do korekty ostatnich wzrostów. Po osiągnięciu 1441 punktów na początku sesji, przez następne godziny WIG20 silnie zniżkował. Ostatecznie sesję zakończył na poziomie 1389 punktów, tracąc 1,26 procent w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Zgodnie z oczekiwaniami Sejm odrzucił dzisiaj wotum nieufności wobec ministra skarbu Wiesława Kaczmarka.

Dziś na warszawskiej giełdzie doszło do korekty ostatnich wzrostów. Po osiągnięciu 1441 punktów na początku sesji, przez następne godziny WIG20 silnie zniżkował. Ostatecznie sesję zakończył na poziomie 1389 punktów, tracąc 1,26 procent w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

Zgodnie z oczekiwaniami Sejm odrzucił dzisiaj wotum nieufności wobec ministra skarbu Wiesława Kaczmarka. Głównymi zarzutami wysuwanymi pod jego adresem były nieuzasadnione zmiany na stanowiskach kierowniczych w spółkach skarbu państwa i powodowanie zagrożenia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Anetta Stawińska, przedstawicielka Slovnaftu Polska poinformowała, że słowacki koncern naftowy osiągnął w zeszłym roku pozycję największego importera paliw na polski rynek. Jego udział w tym segmencie wyniósł około 30 procent.

Jak podało dzisiaj europejskie biuro statystyczne Eurostat, wzrost Produktu Krajowego Brutto w strefie euro wyniósł w trzecim kwartale 0,1 procent licząc kwartał do kwartału i 1,4 w stosunku rocznym.

Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła bardziej od oczekiwań. W listopadzie obniżyła się o 1,8 procent wobec października, zaś w stosunku rocznym spadła o 4,8 procent. Rynek oczekiwał miesięcznego spadku na poziomie 0,5 procent, a rocznego na poziomie 3,5 procent.

Departament Pracy podał dzisiaj, że liczba nowych wniosków składanych przez bezrobotnych w USA spadła w poprzednim tygodniu do 395 tys. Był to większy spadek od oczekiwań rynku, który prognozował że liczba ta będzie wynosić 425 tys.

General Motors prognozuje wyższe zyski w 2002r., w związku z oczekiwaną przez niego poprawą kondycji rynku motoryzacyjnego. Koncern zamierza osiągnąć 3,0 dolary zysku na akcję, wobec średniej prognoz analityków rzędu 1,93 dolara.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Inwestycyjny BRE Banku SA

Polecane