DI BRE: GPW znów notowała głównie spadki

Marek Druś
08-08-2001, 16:51

Na dzisiejszej sesji znów spadły warszawskie indeksy. WIG20 zniżkował do poziomu 1142 punktów, tracąc 1,83 procent. W najbliższym czasie wydaje się prawdopodobny test ostatniego lokalnego minimum w okolicach 1115 punktów. Od jego wyniku prawdopodobnie zależeć będzie koniunktura na kolejnych sesjach.

Z powodu słabych wyników finansowych cena akcji Nokii spadła po raz kolejny do najniższego poziomu w historii. Dane pokazują wolniejszy rozwój spółki oraz słaby wzrost sprzedaży.

Na dzisiejszym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Mostostalu Warszawa wybrano nową siedmioosobową radę nadzorczą spółki. Stanowi ją dwóch przedstawicieli Elektrimu i pięciu przedstawicieli hiszpańskiej Acciony. Wcześniej między dwiema spółkami toczył się konflikt dotyczący wpływów w Mostostalu. Neil Balfour, prezes spółki, stwierdził jednak, że obecnie akcjonariusze doszli do porozumienia.

Na europejskich giełdach panowały dzisiaj spadki. Do najniższego poziomu od 10 miesięcy spadł indeks chemiczny w związku z wiadomością o wycofaniu przez Bayer leku Baycol/Lipobay. Przecenie uległy także spółki telekomunikacyjne z powodu obniżenia przez Merill Lynch rekomendacji dla TDC, France Telecom i Deutsche Telekom.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: GPW znów notowała głównie spadki