DI BRE: na GPW dominowały mieszane nastroje

opublikowano: 11-02-2002, 16:52

Na dzisiejszej sesji widać było duże niezdecydowanie inwestorów. Po porannych wzrostach WIG20 zniżkował przez resztę sesji. Dopiero jej końcówka przyniosła kolejne wzrosty. Ostatecznie indeks zamknął się na poziomie 1379 punktów zyskując 0,71 procent.

W środę na przetargu Ministerstwo Finansów będzie chciało sprzedać obligacje 10-letnie o wartości nominalnej 500 mln zł. Tydzień wcześniej sprzedane zostały papiery 2 i 5-letnie za 4,9 mld zł.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Reutera, Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu 26-27 lutego pozostawi 28-dniową stopę interwencyjną na dotychczasowym poziomie.

Wojciech Kreft, prezes 4Media, powiedział dzisiaj, że spółka chce przeprowadzić w tym roku kolejne akwizycje w dziedzinie prasy lokalnej i ogólnopolskiej. Kupowane mają być tytuły, a nie spółki, które od samego początku muszą być dochodowe.

Z raportu opublikowanego po dwudniowym spotkaniu przedstawicieli państw G7 wynika, że choć przyszłość nie rysuje się pesymistycznie, to jednak nadal istnieje ryzyko pogorszenia koniunktury. Jedną z omawianych kwestii było przystąpienie Rosji do Światowej Organizacji Handlu. Zdaniem G7 powinna ona, jak najszybciej zostać jej członkiem.

Porozumieniu z Microsoftem, proponowanemu przez amerykański rząd sprzeciwiają się przedstawiciele dziewięciu stanów. Ich zdaniem umowa pełna jest niejasności, a jej zatwierdzenie skutecznie zablokuje konkurencję i utwierdzi monopol firmy.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: na GPW dominowały mieszane nastroje