DI BRE: na warszawski parkiet powróciły spadki

Marek Druś
opublikowano: 10-07-2001, 16:58

Dziś na warszawską giełdę powróciły spadki. WIG20 zamknął się na poziomie 1176 punktów, co oznacza spadek o 2,32 procent. Z technicznego punktu widzenia najbardziej prawdopodobna wydaje się kontynuacja tendencji spadkowej na najbliższych sesjach. Może to być jednak ostatnia fala spadkowa w średnim terminie, której końca należy się spodziewać w drugiej połowie lipca.

Dziś na rynku złotego było nieco spokojniej niż w poprzednie dni. Po niewielkim porannym umocnieniu po południu złoty znów spadł. O godzinie 14.45 za jednego dolara trzeba było zapłacić 4,34 zł.

Computerland podał, że w ciągu dwóch lat planuje zdobyć 30 procent rynku usług outsourcingowych w Polsce w zakresie rozwiązań teleinformatycznych. Zgodnie z szacunkami spółki wartość tego rynku w 2002r. ma wzrosnąć do 100 – 150 milionów dolarów.

W połowie dzisiejszych sesji na europejskich giełdach panowały niewielkie zwyżki. Najwięcej wzrastał sektor technologiczny. Nie zaszkodziły mu nawet złe informacje, jakie podał amerykański koncern Corning, największy na świecie producent światłowodów. Koncern zamierza bowiem zamknąć trzy swoje fabryki i zwolnić 1000 osób. O zamiarze zwolnieniach 2500 pracowników poinformował także Alcatel. W obecnej chwili rynek oczekuje przede wszystkim na wyniki kwartalne Motoroli, które mają zostać ogłoszone w środę.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: na warszawski parkiet powróciły spadki