DI BRE nadal rekomenduje "trzymaj" dla akcji Polic

DI
opublikowano: 18-12-2009, 16:32

W datowanej na 14 grudnia 2009 r. analizie, DI BRe Banku utrzymał rekomendację "trzymaj" dla walorów Polic. Obniżona natomiast została z 5,9 zł do 5,5 zł cena docelowa walorów.

Jak podkreśla rekomendujący, po publikacji bardzo słabych wyników 3Q, uwaga inwestorów koncentrowała się na kwestii wsparcia finansowego dla Polic i relacjach z głównym wierzycielem, czyli PGNiG. Podpisane porozumienie w sprawie restrukturyzacji płatności za gaz i wstępna zgoda ARP na udzielenie pożyczki ratunkowej oznaczają, że płynność została ustabilizowana i wszystko wskazuje na to, że Spółce uda się przetrwać ten bardzo trudny okres.

- Jeśli chodzi o wyniki finansowe to naszym zdaniem producent nawozów najgorsze także ma już za sobą, ale osiągnięcia break even spodziewamy się dopiero na przełomie II-go i III-go kwartału przyszłego roku. W tym kontekście oraz mając na uwadze wysokie zadłużenie i jego koszty w przyszłości, uważamy że aktualna wycena rynkowa mimo ostatnich spadków nie oferuje potencjału wzrostowego adekwatnego do poziomu ryzyka. Utrzymujemy neutralną rekomendację, obniżając cenę docelową z 5,9 zł do 5,5 zł - napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane