DI BRE nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Kredyt Banku, wycena 16,9 zł

Internet Securities
opublikowano: 03-08-2006, 17:20

Dom Inwestycyjny BRE Banku w raporcie z 28 lipca podtrzymał rekomendację „trzymaj” dla Kredyt Banku, obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 16,9 zł.

Dom Inwestycyjny BRE Banku w raporcie z 28 lipca podtrzymał rekomendację „trzymaj” dla Kredyt Banku, obniżając jednocześnie cenę docelową dla akcji spółki do 16,9 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Kredyt Banku wynosił 16,9 zł, a w czwartek na zamknięcu kurs banku wyniósł 15,70 zł po spadku o 1,3 %.

„Bank zwiększa swoją skalę działania, ale spadek rentowności produktów odbija się na przychodach. Nie pomaga nawet kontrola kosztów. Bank jest na początku drogi w walce o wzrost udziałów w rynku i na razie przyspieszające tempo sprzedaży nie wystarcza aby pokryć niższe marże. Dokonaliśmy korekt prognoz wyników finansowych w kolejnych okresach, uwzględniając niższe marże odsetkowe” – czytamy w raporcie DI BRE.

„Potencjałem jest dalsze kontrolowanie kosztów. Na obecną chwilę uważamy, że cena rynkowa odzwierciedla już zmiany, które zaszły w banku w okresie minionych dziewięciu miesięcy. Teraz Kredyt Bank musi umacniać swoją obecność w segmencie detalicznym. Obniżamy cenę docelową w perspektywie 9 miesięcy do 16,9 zł i zalecamy trzymanie akcji” – czytamy dalej.

DI BRE prognozuje, że w 2006 roku Kredyt Bank osiągnie 406 mln zł zysku netto. (ISB)

esc/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Kredyt Banku, wycena 16,9 zł