DI BRE najlepsze na rynku IPO

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 19-01-2010, 07:20

Zwycięzca rankingu o punkt wyprzedził Unicredit CAIB.

Miniony rok na rynku pierwotnym był najgorszy od sześciu lat. Wówczas, czyli w 2003 r., na rynku zadebiutowało tylko 6 spółek. W ubiegłym roku na główny parkiet udało się wprowadzić 13 spółek. "Puls Biznesu", jak co roku, stworzył ranking najskuteczniejszych brokerów na rynku pierwotnym. Miniony rok, choć trudny, był świetnym sprawdzianem dla brokerów i wskazówką dla inwestorów. Jeśli broker potrafi sprzedać akcje na rynku pierwotnym w trudnym okresie i dać zarobić inwestorom, to rośnie prawdopodobieństwo, że osiągnie jeszcze większy sukces w czasie lepszej koniunktury. Pod lupę wzięliśmy debiuty 2009 r. na głównym parkiecie. Brokerów punktowaliśmy za wartość przeprowadzonych ofert, liczbę wprowadzonych spółek, stopę zwrotu debiutantów w dniu debiutu i stopę zwrotu debiutantów od debiutu do 13 stycznia.

Tytuł najlepszego domu maklerskiego 2009 r. przypadł DI BRE Banku. Broker wprowadził na GPW dwie spółki, tyle ile DM BOŚ oraz DM IDMSA. Więcej miał tylko Unicredit CAIB Polska, który przeprowadził 3 oferty. DI BRE Banku wysoko plasował się we wszystkich kategoriach: wartość oferty oraz stopa zwrotu na debiucie oraz stopa zwrotu od ceny debiutu do obecnej. Warto wspomnieć, że w zeszłorocznym portfelu biura znalazły się lider wzrostów na pierwszej sesji (Centrum Klima, które przechodząc z NewConnect, zyskało na debiucie 55 proc.) oraz najlepiej zachowująca się spółka DI BRE najlepsze na rynku IPOpo debiucie (Bogdanka +41 proc).

DI BRE najlepsze na rynku IPODI BRE najlepsze na rynku IPO 

DI BRE najlepsze na rynku IPO

Pełne wyniki rankingu we wtorkowym Pulsie Biznesu.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane