DI BRE obniża do TRZYMAJ rekomendację akcjom Elektrimu

Marek Druś
24-09-2001, 12:46

Analitycy DI BRE Banku obniżyli do TRZYMAJ rekomendację akcjom Elektrimu. W raporcie z 18 września cenę docelową udziałów spółki określono na 34 zł.

Według oceny autorów raportu, po podpisaniu umowy z Vivendi szereg czynników ryzyka związanych z inwestycją w akcje Elektrimu straciło znaczenie. Ograniczenie „szumu informacyjnego” i idących za nim spekulacji na papierach spółki może skutkować zwiększonym zainteresowaniem długoterminową inwestycją w udziały holdingu funduszy inwestycyjnych.

Po ostatnich spadkach wyceny operatorów telefonii komórkowej, jak szacuje DI BRE średnio o 30 proc., wycena PTC również została obniżona z 3,5 mld USD do 2,15 mld USD.

- Obniżona waluacja implikuje wycenę Elektrimu na poziomie 20 PLN na akcję. Jednocześnie podtrzymujemy średnioterminową cenę docelową dla PTC na poziomie 3,5 mld USD, co wyznacza potencjał wzrostu dla akcji Elektrimu do 34 PLN – napisano w raporcie DI BRE.

Jak zaznaczyli jego autorzy, osiągnięcie tego poziomu wyceny jest jednak możliwe jedynie po odwróceniu spadkowego trendu na akcjach spółek telekomunikacyjnych. Określenie kiedy to nastąpi, jest ich zdaniem, szczególnie w świetle wydarzeń w USA, niezwykle trudne.

Środki pozyskane z transakcji z Vivendi pozwolą Elektrimowi na uregulowanie najpilniejszych zobowiązań. Pieniądze na realizację strategii rozwoju obu głównych segmentów holdingu będzie musiał on pozyskać z emisji akcji lub sprzedaży części aktywów. Analitycy spodziewają się jednak, że takie działania nastąpią nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Powyższe czynniki powodują, że analitycy DI BRE Banku postanowili obniżyć rekomendację papierom Elektrimu z KUPUJ do TRZYMAJ.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE obniża do TRZYMAJ rekomendację akcjom Elektrimu