DI BRE obniżył rekomendację dla PKO BP do 'sprzedaj', cena docelowa 38,40 zł

Internet Securities
opublikowano: 12-12-2006, 10:43

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 5 grudnia obniżyli rekomendację dla PKO Banku Polskiego do „sprzedaj” z „redukuj” w poprzednim raporcie, wyznaczając cenę docelową akcji banku na 38,40 zł.

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 5 grudnia obniżyli rekomendację dla PKO Banku Polskiego do „sprzedaj” z „redukuj” w poprzednim raporcie, wyznaczając cenę docelową akcji banku na 38,40 zł.

W dniu wydania rekomendacji cena akcji PKO BP wyniosła 45,70 zł, a we wtorek o godz. 10:35 kurs akcji wyniósł 47,42 zł, po spadku o 1,27%.

„Obniżamy naszą poprzednią rekomendację z redukuj do sprzedaj. Uważamy, że z inwestycją w PKO BP przy obecnych cenach wiąże się znaczne ryzyko" – napisali analitycy DI BRE.

"W dalszym ciągu nie znamy nazwiska nowego prezesa. Uważamy, że brak następcy Andrzeja Podsiadły może wpłynąć negatywnie na podejmowanie decyzji dotyczących przyszłości banku" - napisali analitycy.

"Przy naszych obecnych prognozach zysków netto w latach 2007 i 2008 na poziomach odpowiednio 2,3 mld zł i 2,64 mld zł, akcje PKO BP notowane są przy P/E’06 i P/E’07 na poziomach odpowiednio 21,7 i 19,8. W relacji do średnich wartości wskaźników banków używanych przez nas do wyceny porównawczej PKO BP wykazują odpowiednio 7% i 4% premii” - czytamy w raporcie. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane