DI BRE podniosło rekomendację dla ING BSK do ‘kupuj’

ISB
opublikowano: 30-01-2009, 10:46

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w  raporcie z 23 stycznia podnieśli rekomendację dla ING Banku Śląskiego do "kupuj" z "trzymaj", choć obniżyli cenę docelową o 14% do 371 zł, wynika z raportu odtajnionego w czwartek.

W dniu wydania rekomendacji akcja banku kosztowała 309 zł, zaś w piątek ok. godz. 10:09 kurs akcji wyniósł 300 zł, bez zmian wobec czwartkowego zamknięcia.

Analitycy uważają, że zapowiadana przez bank strata na poziomie 94 mln zł w IV kw. 2008 r. (związana m.in. z ujemną wyceną euroobligacji i obligacji wyemitowanych przez Skarb Państwa - straty z tego tytułu bank oszacował na 290 mln zł) może okazać się stratą księgową. "Wraz z uspakajaniem się sytuacji na rynkach finansowych ING BSK będzie miało szanse na odwrócenie ujemnej wyceny. Stworzy to potencjał do wykazywania wyższych wyników finansowych w 2009 roku" - czytamy w raporcie.

Jednak analitycy zastosowali konserwatywne podejście i w zaktualizowanych prognozach nie uwzględnili odwrócenia tych strat. " Obniżyliśmy nieznacznie prognozę wyniku odsetkowego na 2009 rok (o 6 mln zł), co ma konsekwencje dla prognoz w kolejnych latach" - czytamy dalej.

"Od czasu naszego ostatniego raportu walory ING BSK przeceniły się o 26%. Zalecaliśmy zwiększenie zaangażowania w akcje ING BSK w przypadku spadku wyceny rynkowej. Uważamy, że obecne poziomy cenowe są atrakcyjne. Podnosimy rekomendację z trzymaj do kupuj. Obniżamy naszą cenę docelową o 14% do poziomu 371 zł/akcję ze względu na spadek wyceny rynkowej wyceny banków notowanych na GPW" - konkludują analitycy.

DI BRE prognozuje, że wynik odsetkowy grupy ING BSK wyniesie 1.145 mln zł w 2008 roku wobec 1.049 mln zł w poprzednim roku. Zysk netto wyniesie odpowiednio 480 mln zł wobec 631 mln zł. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Banki / DI BRE podniosło rekomendację dla ING BSK do ‘kupuj’