DI BRE podwyższa ocenę KGHM

DI, BRE
opublikowano: 19-05-2011, 18:56

W datowanym na 13 maja 2011 r. raporcie analitycy DI BRE Banku podwyższyli z "trzymaj" do "akumuluj" rekomendację dla papierów spółki KGHM. Kurs doceloway akcji ustalony został na 204,5 zł.

"W 1Q2011 spółka wypracowała 2,6 mld PLN EBITDA i 1,96 mld PLN zysku netto, przy przychodach na poziomie 4,8 mld PLN. Wyniki są lepsze niż nasze oczekiwania (1,6 mld PLN zysku) głównie za sprawą wyższego niż zakładaliśmy wolumenu sprzedaży miedzi (133 tys. ton). Aktualizujemy nasze założenia na 2011 rok, tj. podwyższamy średnią cenę miedzi do 9300 USD/t, srebra do 1152 USD/kg a kurs USD/PLN do 2,75. Oznacza to, że w naszym scenariuszu bazowym wysokie ceny surowców utrzymają się do końca roku. Na ożywienie popytu w kolejnych miesiącach roku mogą wskazywać premie płacone w cenie spot w relacji do kontraktów terminowych na rynku chińskim. Nie bez znaczenia jest tu również efekt kończenia się konsumpcji zapasów robionych przez Chińczyków (SRB) w 2008/9 roku (niemonitorowane przez giełdy). Należy również oczekiwać powrotu z zakupami odbiorców z Japonii. Skutkiem tego powinien być wyraźniejszy niż dotychczas spadek zapasów na giełdach (w 2Q –30 tys. ton, w ostatnim tygodniu w Szanghaju –17 tys. ton). W długim terminie nadal pozostajemy sceptyczni (7200 USD/t Cu, szerzej w raporcie z marca br.). W efekcie wprowadzonych zmian podwyższamy naszą 9-cio miesięczną cenę docelową dla akcji spółki do 204,5 PLN, co skłania nas do podwyższenia rekomendacji inwestycyjnej z trzymaj do akumuluj" - napisano w raporcie.

Cały raport w załączniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, BRE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DI BRE podwyższa ocenę KGHM