DI BRE publikuje prognozy wyników spółek

DI
30-10-2009, 16:50

Analitycy DI BRE Banku w cyklicznym opracowniu przedstawili swoje prognozy wyników spółek w III kwartale. Poniżej prezentujemy skrót branżowy. Całość w załączniku.

Banki. Wyniki banków w 3Q09 nie zmienią się istotnie w relacji do 2Q09. Przy poprawiających się przychodach i kontroli kosztów, w dalszym ciągu na wynikach ciążyć będą koszty ryzyka, a wysoka baza wyniku handlowego będzie trudna do przebicia. Kolejny kwartał z rzędu in plus wyróżni się ING BSK, podczas gdy za Millennium kolejny trudny kwartał.

Rafineryjno-gazowy. Kolejny kwartał z rzędu raportowane wyniki Orlenu i Lotosu powinny być bardzo dobre, ale przede wszystkim z uwagi na przeszacowanie zapasów i dodatnie różnice kursowe na przeszacowaniu kredytów. PGNiG po trzech kwartałach strat, tym razem zanotuje już solidny zysk, ale w ujęciu YTD nadal będzie na minusie. Zysk netto CEZ powinien być zbliżony do ubiegłorocznego.

Telekomunikacja. Zarówno w przypadku TP jak i Netii kwartał zbliżony do poprzedniego. TPSA w dalszym ciągu przed restrukturyzacją kosztową i dopasowaniem ich poziomu do nowych warunków rynkowych (2010), Netia - ostatni kwartał z wysoką dynamiką wzrostu przychodów.

Media. W Agorze i TVN wciąż słabo zachowywać się będą przychody reklamowe, a wynik budowany będzie głównie na redukcji kosztów. Cyfrowemu Polsatowi póki co nie pomoże osłabienie złotego i osiągnie wynik zbliżony do poprzednich kwartałów. WSiP zanotuje znaczący wzrost przychodów, który jednak okupi wyższymi kosztami marketingu i promocji.

Informatyczne. W Asseco wyniki nieco słabsze niż przed rokiem, aczkolwiek przy wyższym zysku netto. W Sygnity nie uda się w trzecim kwartale osiągnąć pozytywnego wyniku. Wśród dystrybutorów dobre wyniki w Asbisie, AB i Actionie oraz ponownie strata w Komputroniku.  

Metale. Rosnące ceny metali nie w pełni przekładają się na zyski KGHM za sprawą wysokiego wolumenu zabezpieczeń oraz umacniającego się PLN, tym niemniej skala wzrostu stwarza szansę na podwyższenie tegorocznej prognozy o ok. 250 mln PLN.

Budownictwo. W Q3 2009 wyniki dużych spółek budowlanych nadal będą bardzo dobre. Pewne pogorszenie wyniku na realizowanych kontraktach będzie obserwowane w PBG i Budimexie, tendencje te mają konkretne uzasadnienie i ulegną odwróceniu w Q4 2009. Wyniki dzierżawców majątku budowlanego pozostaną w Q3 2009 słabe.

Deweloperzy. Wyniki deweloperów będą wprost proporcjonalne do liczby mieszkań, które w Q3 2009 przekażą deweloperzy. Relatywnie mało przekazań w Q3 2009 w porównaniu do poprzednich kwartałów będzie w Dom Development, znacznie więcej przekazanych mieszkań rozpozna Polnord.

Handel. Eurocash i Emperia powinny znacząco poprawić wyniki netto w porównaniu r/r, aczkolwiek wysokie dynamiki będą częściowo wynikać z zaniżonej bazy. Na poziomie EBITDA wyższego wzrostu spodziewamy się po Eurocashu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE publikuje prognozy wyników spółek