DI BRE rekomenduje "kupuj" dla akcji Work Service

DI
opublikowano: 17-05-2013, 20:40

W datowanej na 13 maja 2013 r. rekomendacji analitycy DI BRE Banku wystawili ocenę inwestycyjną na poziomie "kupuj" i ustalili cenę docelową na poziomie 9,83 zł.

Praca tymczasowa pozwala na szybką reakcję na zmiany popytu w gospodarce, podnosi efektywność działania ekonomii przez redukcję bezrobocia strukturalnego i frykcyjnego, umożliwia zdobycie cennego doświadczenia młodym oraz aktywizuje zawodowo starszych. Work Service, jako lider rynku polskiego, jest dobrym narzędziem do monetyzacji dwuprocentowego wzrostu rynku. Nieznaczna premia na P/E’13 ma uzasadnienie w ponad 16% wzroście zysku EBITDA w okresie 2012-14. W Work Service widzimy duży potencjał wzrostu oparty na racjonalnych argumentach: wysokie prawdopodobieństwo udanych przejęć, bezpieczeństwo inwestycji dzięki współpracy z funduszem PineBridge, zdywersyfikowany i stabilny portfel klientów, poprawiająca się efektywność operacyjna. Mimo że w naszym modelu wyceny konserwatywnie zakładamy pogorszenie się warunków ekonomicznych w 2013 r., a także spadek marżowości Work Service w długim okresie, jedną akcję Spółki wyceniamy docelowo na 9,83 PLN i wystawiamy rekomendację Kupuj - napisano w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane