DI BRE spodziewa się wielu kontraktów Trakcji Polskiej

Kamil Zatoński
02-09-2008, 11:20

Maciej Stokłosa, analityk DI BRE Banku, oczekuje pozyskania przez Trakcję Polską dużej liczby kontraktów w czwartym kwartale tego roku.

„[W tym kwartale] oczekujemy pojawienia się znacznej ilości przetargów. Nie jest wykluczone, że niektóre przetargi pojawią się już pod koniec września. Przetargi wygrane w 4 kw. 2008 r. nie wpłyną jednak na tegoroczne przychody. Zgodnie z naszymi informacjami, spółka posiada wystarczający backlog (portfel zamówień – przyp. red.), aby wypełnić prognozę przychodów ze sprzedaży na rok 2008” – napisał analityk w porannej notce do klientów biura.

Zarząd spółki prognozuje osiągnięcie 896,3 mln zł przychodów w tym roku. Zysk ma przekroczyć 51 mln zł.

Wczoraj po sesji spółka poinformowała, że oferta konsorcjum z udziałem jej podmiotu zależnego została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na modernizację układy torowego w ciągu trzech linii kolejowych wychodzących ze stacji Warszawa Główna Towarowa. Cena zaproponowana przez konsorcjum to 119,3 mln zł.

O godz. 11.03 kurs Trakcji Polskiej rósł o 2,9 proc. do 5,35 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE spodziewa się wielu kontraktów Trakcji Polskiej