DI BRE utrzymał rekomendację ‘akumuluj dla Torfarmu, cena docelowa prawie bez zmian

Internet Securities
13-09-2005, 12:03

Dom Inwestycyjny BRE Banku podtrzymał rekomendację „akumuluj” dla akcji Torfarmu SA i wyznaczył cenę docelową akcji na 45,9 zł wobec wcześniejszych 46,0 zł, poinformował analityk DI BRE Krzysztof Radojewski.

Dom Inwestycyjny BRE Banku podtrzymał rekomendację „akumuluj” dla akcji Torfarmu SA i wyznaczył cenę docelową akcji na 45,9 zł wobec wcześniejszych 46,0 zł, poinformował analityk DI BRE Krzysztof Radojewski.

„Agresywna polityka cenowa spółki skutkuje efektywnym przyrostem sprzedaży. Odbywa się to kosztem niższych marż i z tego powodu spółka notowana jest z dyskontem do pozostałych graczy. Na dyskonto ma niewątpliwie również wpływ niska płynność akcji” – napisał Radojewski w raporcie z 6 września.

„W II półroczu oczekujemy jednak, że działania zmierzające do poprawy efektywności, podjęte przez spółkę, pozwolą docelowo na zwiększenie w tym roku marży EBIT do poziomu 0,6%, a w roku kolejnym do 0,8%. Pierwszym sygnałem poprawy rentowności był drugi kwartał. Po zaktualizowaniu naszych prognoz, z wyceny otrzymujemy 51,1 PLN, a po założeniu dyskonta 10% wyceniamy spółkę na 45,9 PLN i zalecamy akumulowanie jej akcji” – czytamy dalej.

Na giełdzie kurs odniesienia dla akcji Torfarmu wynosił we wtorek 41,9 zł, zaś w dniu wydania rekomendacji cena wynosiła 39,4 zł.

DI BRE podał też, że wycena metodą DCF dla Torfarmu wyniosła 51,3 zł, a wycena porównawcza 50,8 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE utrzymał rekomendację ‘akumuluj dla Torfarmu, cena docelowa prawie bez zmian