DI BRE: wzrost na GPW dobrze wróży na przyszłość

Marek Druś
opublikowano: 10-04-2001, 16:55

Dziś na giełdzie w Warszawie kolejny dzień wzrostów. WIG20 wzrósł ponad 2 procent. Pokonana została ważna bariera 1414 punktów, co może być dobrą wróżbą na następne sesje.

W dzisiejszym komunikacie PKN Orlen S.A. poinformował, że zamierza przeznaczyć 21 milionów złotych na wypłatę dywidendy. Dywidenda na akcję wyniesie tyle samo co w 1999r., czyli pięć groszy.

Planowana fuzja Lentexu i Novity, firm działających w branży wykładzin, nie zostanie zrealizowana. Lentex podał, że ocena efektów gospodarczych planowanej fuzji i metod jej realizacji nie doprowadziła do wypracowania wspólnego stanowiska, w związku z czym przestają obowiązywać postanowienia listu intencyjnego podpisanego przez spółki.

Francuska firma JCDecaux S.A. wezwała do sprzedania 1.254.000 akcji Art Marketing Syndicate S.A. po 66 złotych za sztukę. Piotr Karmelita, członek RN AMS, reprezentujący BB Investment, poinformował dzisiaj, że BBInvestment nie zamierza odpowiadać na wezwanie JCDecaux S.A. z powodu niskiej ceny wezwania, jaką oferuje francuska firma. BB Investment posiada obecnie 36,67 procent akcji AMS S.A..

Dziś na giełdach europejskich wzrosty dzięki TMT. Indeksy osiągnęły najwyższe notowania od miesiąca. Marconi poinformował dzisiaj, że mimo spowolnienia gospodarczego w USA uda mu się zrealizować roczną prognozę zysków. W związku z oświadczeniem koncernu kurs jego akcji wzrósł o 11,3 procent.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE: wzrost na GPW dobrze wróży na przyszłość