Dialog ma nową radę nadzorczą

Ewa Szczecińska
13-03-2006, 00:00

Trwa kadrowa karuzela w KGHM. Po zmianach w oddziałach przyszedł czas na porządki w spółkach zależnych.

W radzie nadzorczej Telefonii Dialog, w 100 proc. zależnej od miedziowego giganta, odwołanego z funkcji przewodniczącego Marka Szczerbiaka (byłego prezesa KGHM) zastąpił Maksymilian Bylicki, obecnie jeden z wiceprezesów KGHM, wcześniej typowany na szefa Polkomtela. Właściciel Dialogu odwołał także wszystkich członków rady. Nowymi, obok Maksymiliana Bylickiego, zostali: Leszek Lechowski, Sławomir Szycha, Maciej Radziwiłł i Sebastian Żarski. Jak poinformował „PB” Maksymilian Bylicki, nowa rada nadzorcza planuje pierwsze posiedzenie jeszcze w tym tygodniu.

— Przyjrzymy się Dialogowi, a zwłaszcza jego finansom — mówi Maksymilian Bylicki.

Zapytany, czy można spodziewać się zmiany zarządu telekomunikacyjnej spółki, oświadczył, że jako przewodniczący rady nadzorczej będzie „wykonawcą decyzji, która podejmie zarząd Polskiej Miedzi”. Stąd wniosek, że Józef Dudziak, szef Dialogu, może martwić się o utratę stanowiska. Osoby kojarzone z lewicą są nisko notowane wśród członków nowego zarządu KGHM, wywodzącego się ze środowiska PiS oraz AWS. Większość powoływanych obecnie na kierownicze stanowiska w grupie to osoby, które pełniły funkcje w oddziałach i spółkach zależnych w poprzednich latach, m.in. w okresie, gdy prezesem zarządu był Marian Krzemiński (1999-2001).

— Jeśli obserwuje się powtarzające się co kilka lat zmiany zarządów, wymiana kadry już przestaje dziwić. Muszę przyznać, że tym razem patrzę na to z optymizmem, choć bez większych emocji. Zawsze z nadzieją, że stanowiska obejmą ludzie kompetentni — mówi Józef Czyczerski, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa i Rud Miedzi NSZZ Solidarność.

— Mnie martwi to, że stanowiska obsadzane są osobami, które w poprzednich latach zajmowały je i nie poradziły sobie z problemami firmy. Przyjdzie czas na ocenę ich pracy. Teraz czekamy na planowane kierunki inwestycyjne i założenia kosztowe — mówi Leszek Hajdacki, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego i członek rady nadzorczej KGHM z ramienia załogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dialog ma nową radę nadzorczą