Dialog przejmie Petrotel

Ewa Szczecińska
opublikowano: 23-09-2008, 00:00

Miedziowy telekom idzie w Polskę. Tak zakup firmy z Płocka tłumaczy zarząd Dialogu.

Miedziowy telekom idzie w Polskę. Tak zakup firmy z Płocka tłumaczy zarząd Dialogu.

32,4 mln zł to cena, jaką Telefonia Dialog zapłaci za 75 proc. udziałów Petrotela. Resztę walorów mają pracownicy, ale telekom należący do Polskiej Miedzi chce sięgnąć także po ich papiery.

— Zaproponujemy im odkupienie udziałów, na co mamy już zgodę naszego właściciela — mówi Piotr Mazurkiewicz, prezes telefonii Dialog.

Petrotel, należący do PKN Orlen, to spółka działająca w Płocku i okolicach. Dzięki zakupowi Dialog — jak mówi jego zarząd — idzie w Polskę.

Nowy nabytek telekomunikacyjnej spółki KGHM ma obecnie 20 tys. abonentów, w tym 8 tys. użytkowników internetu. Świadczy usługi na bazie własnej infrastruktury.

— Ta firma to operator infrastrukturalny tak jak my, dlatego zakup tej spółki świetnie wpisuje się w naszą strategię — mówi prezes Telefonii Dialog.

Piotr Mazurkiewicz informuje, że można spodziewać się kolejnych akwizycji.

— Nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku dokonanym podobnej, mniejszej lub większej transakcji — dodaje Piotr Mazurkiewicz.

To pierwsza akwizycja Dialogu w tym roku. Negocjacje rozpoczął jeszcze poprzedni zarząd tej firmy. Miedziowa spółka ma obecnie ponad pół miliona abonentów, w tym około 120 tys. internautów. W tym pierwszym półroczu Dialog zanotował 278,9 mln zł przychodów i stratę za poziomie 16 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy