DiCaprio dobrowolnie oddał Oskara

opublikowano: 20-06-2017, 21:43
aktualizacja: 20-06-2017, 21:45

Leonardo DiCaprio dobrowolnie oddał amerykańskiemu rządowi Oskara, którego za najlepszą rolę męską zdobył w 1954 roku Marlon Brando.

DiCaprio dostał Oskara należącego niegdyś do Brando jako prezent na 38. urodziny. Wręczył mu go Jho Low, finansista stojący za Red Granite Pictures, producentem filmu „Wilk z Wall Street”, w którym aktor grał główną rolę.

Zobacz więcej

Leonardo DiCaprio, kadr z filmu "Wilk z Wall Street"

thewolfofwallstreet.com

Współzałożycielem Red Granite Pictures jest także Riza Aziz, podejrzewany przez amerykański Departament Sprawiedliwości o pomoc swojemu ojczymowi, premierowi Malezji, w sprzeniewierzeniu 4,5 mld USD. Część tych pieniędzy poszło na produkcję „Wilka z Wall Street”.

W pozwie, który trafił do sądu federalnego, rząd USA twierdzi, że sprzeniewierzone pieniądze służyły do finansowania rozrzutnego trybu życia, w tym opłacania celebrytów za udział w imprezach. 

DiCaprio, który oprócz Oskara należącego niegdyś do Brando dostał jako urodzinowy prezent także obraz Picassa, fotografię autorstwa Diane Arbus oraz kolaż Jean-Michela Basquiata, zamierzał wystawić te przedmioty na aukcję i dochody przeznaczyć na cele charytatywne, oświadczył rzecznik aktora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / DiCaprio dobrowolnie oddał Oskara