"Die Welt": Brown chce, by G20 była światowym rządem gospodarczym

PAP
opublikowano: 22-09-2009, 09:35

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown chce, by G20 stała się w przyszłości światowym rządem gospodarczym - pisze we  wtorek dziennik "Die Welt".

W rozmowie z niemiecką gazetą Brown ocenił, że forum 20 państw uprzemysłowionych i krajów o wschodzących gospodarkach powinno spotykać się regularnie, by omawiać strategie wzrostu gospodarczego.

"Kraje G20 wspólnie uratowały świat od załamania systemu finansowego. To stwarza dużą szansę na współpracę w dłuższej perspektywie" - powiedział brytyjski premier. "Polityczni przywódcy muszą spotykać się regularnie i doradzać sobie wzajemnie, co każdy kraj może uczynić dla światowego, zrównoważonego wzrostu" - dodał.

Brown powiedział, że ma przed oczyma wizję nowej drogi, "globalnego zarządzania światową gospodarką".

W czwartek i piątek w Pittsburghu, w amerykańskim stanie Pensylwania, odbędzie się szczyt G20. Brown oczekuje, że na spotkaniu dojdzie do uzgodnień dotyczących zasad wynagradzania bankierów, ukrócenia rajów podatkowych oraz nadzoru nad sektorem bankowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Die Welt": Brown chce, by G20 była światowym rządem gospodarczym