"Die Welt": Nadzwyczajny szczyt UE prawdopodobnie na jesieni

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 09:04

Niemiecki dziennik "Die Welt" uważa, że coraz bardziej prawdopodobna staje się możliwość zwołania najpóźniej na jesieni nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej.

Niemiecki dziennik "Die Welt" uważa, że coraz bardziej prawdopodobna staje się możliwość zwołania najpóźniej na jesieni nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej.

Przywódcy krajów Unii mogliby podczas takiego spotkania "bez stałego porządku obrad" omówić sytuację w Unii powstałą po odrzuceniu przez Francuzów i Holendrów unijnej konstytucji -podał w poniedziałek "Die Welt".

Niemiecki rząd nie będzie oponował przeciwko takiemu spotkaniu i dyskusji - twierdzi gazeta, powołując się na anonimowe źródło w rządzie. Kanclerz Gerhard Schroeder i prezydent Francji Jacques Chirac są jednak zdania, że taka dyskusja o przyszłości Europy powinna zostać rozpoczęta już w czasie szczytu UE 16-17 czerwca w Brukseli.    lep/ ap/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / "Die Welt": Nadzwyczajny szczyt UE prawdopodobnie na jesieni