Diess: niemieccy producenci aut mają 50 proc. szans utrzymania się w czołówce

opublikowano: 16-10-2018, 11:46

Prezes Volkswagena Herbert Diess wezwał niemiecką branżę motoryzacyjną do przekształcenia biznesu zgodnie z nowymi regulacjami i dostosowanie się do nowych łańcuchów dostaw, informuje Reuters.

- Z dzisiejszego punktu widzenia szanse, że niemiecka branża motoryzacyjna za 10 lat będzie w globalnej elicie, wynoszą 50/50 – powiedział Diess podczas spotkania z dostawcami branży motoryzacyjnej w Wolfsburgu.

Herbert Diess
Zobacz więcej

Herbert Diess fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że branża motoryzacyjna skarżyła się ostatnio na zaostrzenie regulacji, w tym „atak” na starsze diesle w niemieckich miastach ostrzegając, że skutkiem będzie utrata miejsc pracy i straty europejskiego przemysłu.

Prezes Volkswagena powiedział, że przejście od napędu spalinowego do elektrycznego spowoduje redukcję 14 tys. miejsc pracy w spółce do 2020 roku. Przeprowadzi ona w związku z tym rewolucję w swoim biznesie podzespołów, składającym się z 56 fabryk na całym świecie zatrudniających ok. 80 tys. ludzi.

- Od 1 stycznia podzespoły Volkswagena będą działały jak całkowicie odrębna ekonomicznie całość – poinformował Diess.

Każda z 56 fabryk ma samodzielnie oceniać podejmowaną współpracę i będzie mogą nawet produkować podzespoły dla innych producentów aut.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu