Dijsselbloem: Londyn musi stracić dominację w UE

opublikowano: 29-11-2016, 13:37

Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem przekonuje, że Unia Europejska nie może pozwolić pozostać Londynowi głównym centrum finansowym strefy euro po Brexicie, pisze Reuters.

Dijsselbloem powiedział komisji Parlamentu Europejskiego, że nie spodziewa się aby Wielka Brytania zaakceptowała ograniczenie unijnymi regułami po wyjściu z UE, co byłoby warunkiem pozostania Londynu centrum finansowym. W związku z tym Unia musi opowiedzieć się jednoznacznie przeciwko utrzymaniu przez Londyn takiego statusu.

Jeroen Dijsselbloem
Bloomberg

- Nie możemy pozwolić, aby kraj trzeci miał dostęp, pełne prawa paszportyzacji usług finansowych w Europie jeśli w tym samym czasie będzie mógł różnić się jeśli chodzi o standardy kapitałowe, wymagania, ochronę konsumentów i tak dalej – powiedział Dijsselbloem. – Nie możemy pozwolić, aby centrum usług finansowych Europy i strefy euro było poza Europą i strefą euro i działało według własnych reguł i regulacji, wymagań i tak dalej. Po prostu nie możemy pozwolić, aby tak się stało – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane