Dilerzy: Złoty czeka na silniejszy impuls

PAP
opublikowano: 07-02-2011, 16:21

Złoty może powoli podążać w kierunku 3,8450 za euro, jednak obecnie wiele wskazuje na to, że polskiej walucie brakuje silniejszych impulsów do umocnienia i w najbliższych dniach będzie się ona poruszać w wąskim przedziale wahań - mówią dilerzy.

"Złoty dość dynamicznie umocnił się dziś rano, prawdopodobnie za sprawą dużego zlecenia z Londynu. Potem doszło do osłabienia i powrotu do poprzednich poziomów, następnie wszystko usnęło. Zapewne dziś wiele się już nie wydarzy" - powiedział w rozmowie z PAP diler z BNP Paribas Jan Koprowski. "Wydaje się, że złoty powoli powinien podążać w kierunku 3,8450 za euro, ale raczej jeszcze nie teraz. Na razie na polskiej walucie nie dzieje się nic takiego, żeby miała się ona dynamicznie umacniać. Są jakieś przepływy, ale to na razie niepotwierdzone spekulacje. Kluczowe będą wydarzenia na świecie, na rynkach globalnych. W najbliższych dniach złoty powinien poruszać się w przedziale 3,85-3,89 za euro" - dodał.

Na rynku długu w poniedziałek aktywność inwestorów była bardzo niska. Po wycofaniu się Ministerstwa Finansów z publikacji comiesięcznego szacunku inflacji za poprzedni miesiąc, rynki, nie mając punktu zaczepienia, czekają dopiero na oficjalny komunikat GUS w połowie miesiąca.

"Dzisiaj nic się nie działo. Zastój. Transakcje można policzyć na palcach jednej ręki. Czekamy na środowy przetarg, choć raczej niewiele on wniesie. Nie oczekiwałbym hurraoptymizmu. Sprzeda się i znów będziemy czekali" - powiedział w rozmowie z PAP diler obligacji z PKO BP Krzysztof Izdebski. "Dane o inflacji, które mogą ruszyć rynkiem, będą dopiero w przyszłym tygodniu. To jest pierwszy miesiąc, kiedy MF przestało publikować swoją prognozę. Rynki zostały pozbawione punktu zaczepienia" - dodał.

W środę 9 lutego Ministerstwo Finansów zaoferuje obligacje OK0113 za 3,0-5,0 mld zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane