Dimon: spór handlowy stał się poważnym problemem

opublikowano: 28-05-2019, 17:35

Dyrektor generalny banku JP Morgan Chase uważa, że nasilający się spór handlowo USA z Chinami jest „prawdziwym problemem”, który może negatywnie wpłynąć na  zaufanie korporacyjne.

Uważam, że handel to prawdziwy problem - powiedział Jamie Dimon. Przeszedł od potyczki do bycia czymś o wiele ważniejszym. Jeśli pójdzie w złym kierunku, zmieni zaufanie, zmieni ludzi skłonnych do inwestowania – dodał bankier.

Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase
Jamie Dimon, szef JPMorgan Chase
Bloomberg

Dimon, najdłużej działający prezes wśród największych amerykańskich banków, odpowiadając na  pytanie o ryzyko, które może zakończyć obecną ekspansję gospodarczą stwierdził, że „…podczas gdy wzrost w USA może być ostatnim etapem ekspansji, ten okres może trwać lata”.

Podkreśla, że już teraz można dostrzec, że firmy zaczynają myśleć o przenoszeniu swoich linii zaopatrzenia i podobnych rzeczy

To może oczywiście spowolnić inwestycje biznesowe i spowodować niepewność różnych typów – ostrzega bankier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane