Discovery nie przeniesie kwatery do Warszawy

WST, DI
opublikowano: 29-05-2018, 07:05
aktualizacja: 29-05-2018, 07:06

The Guardian poinformował, że koncern medialny Discovery Communications planuje, z uwagi na brexit, opuścić swoją dotychczasową europejską centralę w Londynie. Jako miejsce przenosin jakoby miała być rozważana Warszawa. Discovery informuje jednak, że nie zamyka biura w Londynie.

- W związku z informacją o rzekomym planowanym zamknięciu przez Discovery siedziby w Londynie, która pojawiła się dzisiaj w mediach chcielibyśmy uprzejmie poinformować, że w zeszłym roku, jako pierwszy nadawca telewizyjny, wykorzystaliśmy technologię Cloud do emisji kanałów z portfolio Discovery w Stanach Zjednoczonych. Niedawno postanowiliśmy rozszerzyć ten projekt także o kanały płatne nadawane z Londynu. Decyzja ta nie ma związku z Brexitem i nie oznacza zamknięcia biura Discovery w Londynie - napisała w przesłanym Pulsowi Biznesu wyjaśnieniu Marta Marczak z firmy PR obsługującej Discovery Networks w Polsce. - Jest to globalna inicjatywa, w ramach której tworzymy jedno, najnowocześniejsze centrum emisyjne w Sterling w Stanach Zjednoczonych. Kanały sportowe oraz programy na żywo nadal będą nadawane z Londynu i Paryża. Nieustannie wprowadzamy innowacje technologiczne, dzięki którym możemy dynamicznie się rozwijać - dodała.

Siedziba główna koncernu Discovery Communications w Silver Spring, Maryland, USA
Zobacz więcej

Siedziba główna koncernu Discovery Communications w Silver Spring, Maryland, USA fot. Bloomberg

Serwis wirtualnemedia.pl napisał wcześniej, powołując się na doniesienia gazety „The Guardian”, że przeprowadzka miała oznaczać redukcję około 100 miejsc pracy w Londynie.

Discovery nadaje w Europie ponad 100 kanałów telewizyjnych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Discovery nie przeniesie kwatery do Warszawy