Disney może dostać 50 mln USD z powodu śmierci Fisher

opublikowano: 02-01-2017, 07:59

Koncern medialny Walt Disney Co. może otrzymać 50 mln USD odszkodowania z powodu śmierci Carrie Fisher, aktorki kreującej od 1977 roku postać księżniczki Lei w sadze filmowej „Gwiezdne Wojny”.

Disney, dystrybutor filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” oraz dwóch kolejnych części sagi, ubezpieczył się od skutków wydarzeń, które nie pozwoliłyby Fisher zrealizować kontraktu na trzy kolejne filmy serii.

Zobacz więcej

Carrie Fisher (Księżniczka Leia)

YouTube

Insurance Insider twierdzi, że 50 mln USD to największa w historii kwota roszczenia wobec spółki ubezpieczeniowej z tytułu polisy od wydarzenia dotyczącego konkretnej osoby.

„Przebudzenie mocy”, siódma część sagi „Gwiezdne Wojny”, weszła na ekrany kin w grudniu 2015 roku i od tego czasu przyniosła 2 mld 680 mln USD ze sprzedaży biletów. Ósmy film z serii został już nakręcony. Carrie Fisher miała wystąpić także w dziewiątym. Spekuluje się, że jej postać może zostać stworzona cyfrowo, jak stało się w przypadku aktora Petera Cushinga, odtwórcy roli Wilhuffa Tarkina, która pojawiła się w filmie „Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, foxnews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu