Disney podtrzymał prognozę dwucyfrowego wzrostu rocznego zysku

(Marek Druś)
opublikowano: 01-02-2005, 13:25

Zysk Walt Disney wzrósł w pierwszym kwartale rozrachunkowym o 5 proc. Koncern podtrzymał prognozę dwucyfrowego wzrostu zysku na koniec roku.

Zysk Walt Disney wzrósł w pierwszym kwartale rozrachunkowym o 5 proc. Koncern podtrzymał prognozę dwucyfrowego wzrostu zysku na koniec roku.

Zysk netto jednego z największych amerykańskich koncernów medialnych wyniósł w kwartale zakończonym w grudniu 723 mln USD. Przychody wzrosły o 1,4 proc. do 8,67 mld USD. Bez uwzględniania wyników transakcji jednorazowych zysk na akcję spółki wyniósł 33 centy i był wyższy od prognozowanego przez analityków.

Prezes Michael Eisner powiedział, że jest przekonany, że Disney Co. osiągnie dwucyfrowy wzrost zysku w 2005 roku. Liczy przede wszystkim na dalszą poprawę wyników medialnych spółek koncernu, m.in. telewizji ABC i ESPN.

Przychody spółki z działalności medialnej wzrosły w minionym kwartale o 11 proc. i wyniosły 3,5 mld USD. W tym samym okresie przychody parków tematycznych Disneya spadły o 30 proc. do 2,1 mld USD. Studia filmowe spółki także nie miały się czym pochwalić. Ich przychody spadły o 20 proc. o wyniosły 2,4 mld USD. Sprzedaż produktów przyniosła koncernowi jedynie 725 mln USD, o 14 proc. mniej niż rok wcześniej.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Disney podtrzymał prognozę dwucyfrowego wzrostu rocznego zysku