DIW podwyższa prognozy wzrostu PKB w I kwartale w Niemczech

Polska Agencja Prasowa SA
11-04-2005, 12:03

DIW, jeden z sześciu czołowych niemieckich instytutów gospodarczych, podwyższył w poniedziałekswoje szacunki wzrostu PKB Niemiec w I kwartale do 0,7 proc. wobec szacowanych w lutym 0,5 proc.

DIW, jeden z sześciu czołowych niemieckich instytutów gospodarczych, podwyższył w poniedziałekswoje szacunki wzrostu PKB Niemiec w I kwartale do 0,7 proc. wobec szacowanych w lutym 0,5 proc.

"Gospodarka jako całość wydaje się wchodzić w stan ożywienia od początku roku" - napisali eksperci instytutu w komunikacie. "Szczególnie dobrze radzi sobie sektor energetyczny" - ocenili.

Poprawę widać też w innych sferach gospodarki. Wstępny indeks nastrojów niemieckich konsumentów GfK na kwiecień wzrósł do 5,2 pkt z 4,9 pkt w poprzednim miesiącu - podała w środę niemiecka grupa badań rynkowych GfK. To już siódmy miesiąc wzrostu tego indeksu.

W marcu wzrosła też w Niemczech sprzedaż detaliczna - najwięcej od trzech miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DIW podwyższa prognozy wzrostu PKB w I kwartale w Niemczech