DIW: tempo wzrostu Niemiec spadnie o połowę w 2017 r.

opublikowano: 08-09-2016, 11:40

Wzrost gospodarczy Niemiec sięgnie 1,9 proc. w tym roku, ale w przyszłym będzie o około połowę niższe, prognozuje niemiecki instytut ekonomiczny DIW.

- Niemiecki silnik gospodarczy prawdopodobnie zacznie  się dławić– głosi raport DIW, który wskazuje na ograniczenie perspektyw niemieckiego eksportu po Brexicie w najbliższych miesiącach. – Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii prawdopodobnie przyhamuje niemiecki handel zagraniczny do połowy 2017 roku – dodaje.

Bloomberg

DIW podwyższył prognozę wzrostu gospodarczego Niemiec w 2016 roku z 1,7 do 1,9 proc. wskazując na zaskakująco dobre pierwsze półrocze. Obniżył jednak prognozę wzrostu w 2017 roku do 1,0 proc. z 1,4 proc. Oprócz skutów Brexitu zwrócił również uwagę na więcej dni świątecznych w przyszłym roku. Reuters przypomina, że w 2015 roku PKB Niemiec wzrósł o 1,7 proc., najmocniej od czterech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane