DJ Stoxx 600 najwyżej od grudnia 2000 roku

24-01-2007, 18:54

Europejskie giełdy kończyły środowe sesje dużymi wzrostami. To głównie zasługa znacznego wzrostu popytu na akcje spółek surowcowych. Spółki technologiczne wciąż tracą.

Europejskie giełdy kończyły środowe sesje dużymi wzrostami. To głównie zasługa znacznego wzrostu popytu na akcje spółek surowcowych. Spółki technologiczne wciąż tracą.

Niemiecki DAX zyskał w środę 1,0 proc., francuski CAC40 1,1 proc., a brytyjski FSTE100 aż 1,4 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał 0,9 proc. i ma największą wartość od grudnia 2000 roku.

Z 18 indeksów branżowych spadła wartość tylko jednego. 0,1 proc. stracił indeks spółek technologicznych. Pozostałe wzrosły. Najmocniej, o prawie 2,5 proc. poszła w górę wartość indeksu spółek surowcowych. Akcje dwóch największych przedstawicieli branży: BHP Billiton i Anglo American, mocno zdrożały na giełdzie w Londynie dzięki rekordowym notowaniom metali. Nikiel, który jest niezbędny w produkcji stali nierdzewnej, osiągnął rekordową cenę po sześciu z rzędu wzrostowych sesjach. Cyna poprawiła w środę wczorajszy rekord i jest nadal najdroższa od 18 lat. Miedź także drożeje. Na giełdzie w Nowym Jorku jej cena idzie w górę już czwartą sesję z rzędu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / DJ Stoxx 600 najwyżej od grudnia 2000 roku