Dla amatorów dymka

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 00:25
aktualizacja: 08-02-2022, 13:44

Specjalnością rodzinnej firmy Magnus, mającej siedzibę we wsi Skórnice, są wysokiej jakości gilzy papierosowe i filtry. To jeden z największych producentów tego asortymentu w Polsce.

Niezależnie od skali:Każdy klient jest ważny bez względu na to, czy to mały, czy duży odbiorca – podkreśla Łukasz Maciejczyk, prezes G.M.B.T. Magnus.
Niezależnie od skali:Każdy klient jest ważny bez względu na to, czy to mały, czy duży odbiorca – podkreśla Łukasz Maciejczyk, prezes G.M.B.T. Magnus.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku. Łukasz Maciejczyk, wówczas już ojciec dwóch synów Bartosza i Kuby, miał dosyć życia w delegacji oraz ciągłej nieobecności w domu. Zdecydował wraz z żoną Justyną i mamą Barbarą – jak mówi dwiema najważniejszymi dla siebie kobietami – wziąć się na odwagę i założyć rodzinną firmę.

Branża również była oczywista. Łukasz Maciejczyk pracował u swojej obecnej konkurencji, którą przy okazji serdecznie pozdrawia, przy budowie pierwszej maszyny w Polsce do produkcji gilz.

– Postanowiłem zaryzykować, wykorzystać ośmioletnie doświadczenie w branży okołotytoniowej i stworzyć własny biznes – mówi.

Udało się. W pierwszych latach działalności firma miała 15–20 pracowników. Większość z nich nadal pracuje. Obecnie Magnus zatrudnia blisko 130 osób.

– Nie ma silnej i stabilnej firmy bez kompetentnych pracowników. To oni gwarantują sukces i powodzenie. To ich zasługa, że spółka dynamicznie się rozwija – podkreśla prezes.

Firma ze Skórnic już była Gazelą Biznesu, teraz jednak znalazła się na podium regionalnego rankingu w województwie świętokrzyskim. Współpracuje z największymi koncernami w branży tytoniowej oraz z hurtowniami i małymi firmami.

Produkty G.M.B.T. Magnus, czyli gilzy, to papierosy bez tytoniu. Amatorzy dymka dokupują do nich prasowany tytoń i ręczną maszynkę, a potem sami przygotowują papierosy.

Najwięcej wyrobów spółki trafia na rynek Polski i Unii Europejskiej. Jak przyznaje prezes, każdy klient jest ważny, bez względu na to, czy to mały, czy duży odbiorca.

– Nasza firma na tle konkurencji wyróżnia się tym, że mamy jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych, co daje nam przewagę i uznanie u naszych klientów – mówi Łukasz Maciejczyk.

Spółka oferuje trzy główne marki gilz papierosowych Magnus, Dragon oraz Goldentube. Posiada także szeroki wybór akcesoriów tytoniowych.

Pandemia przyniosła niestabilną sytuację u kilku dostawców firmy, m.in. wytwórcy opakowań kartonowych.

– Nie dość, że ostatnio znacznie podrożały, to jeszcze ich dostępność jest znacznie ograniczona, przez co takie firmy jak nasza muszą robić zapasy na kilka miesięcy. To kłopotliwe i kosztowne – akcentuje prezes Łukasz Maciejczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane