Dla początkujących i zaawansowanych

opublikowano: 10-04-2018, 22:00

Z oferty Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości mogą skorzystać firmy na różnych etapach rozwoju; rozpoczynające działalność, będące w fazie wzrostu, restrukturyzacji, w trakcie sukcesji i ekspansji zagranicznej.

 

W 2018 r. PARP ogłosi 17 konkursów, w których na przedsiębiorców czeka 2,45 mld zł. Kwota, którą PARP przeznaczy na wsparcie i rozwój firm sektora MŚP w perspektywie 2014-20, wynosi 9,5 mld zł. Jeszcze w tym roku mikro-, mali i średni gracze będą mogli zdobyć wsparcie m.in. na wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług, wdrożenie innowacyjnych rozwiązań — efektów prac badawczo-rozwojowych, uzyskanie i realizację praw ochrony własności przemysłowej i opracowanie strategii wzorniczej. Dzięki konkursom „Internacjonalizacja MŚP” i „Go to brand”, który wystartuje na początku kwietnia, przedsiębiorcy mogą się przygotować i wejść z produktami na rynki zagraniczne, wziąć udział w międzynarodowych targach, wystawach i misjach gospodarczych. PARP ma także propozycje dla start-upów.

W marcu rusza kolejna edycja „Platform Startowych dla nowych pomysłów”, w którym wybrani operatorzy będą inkubować innowacyjnepomysły i pomogą młodym adeptom sztuki przedsiębiorczości rozwinąć pomysł w rentowny model biznesowy. Z kolei „Elektro ScaleUP” wesprze rozwój start-upów działających w branży elektromobilności, wpisującej się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Dzięki temu programowi akceleracji start-upy otrzymają dostęp do usług mentorskich i szkoleń, infrastruktury i wysokiej klasy specjalistów. Akceleratory połączą młode firmy z dużymi i średnimi przedsiębiorstwami — odbiorcami technologii, co ułatwi proces testowania produktów i prototypów. Start-upy, oprócz wsparcia niefinansowego, mogą otrzymać grant w wysokości od 100 tys. do 0,5 mln zł. W 2018 r. również firmy zainteresowane wejściem na rynki kapitałowe będą mogły starać się o dotacje PARP w wysokości nawet 800 tys. zł na przygotowanie dokumentacji i analiz niezbędnych do pozyskania finansowania z rynków GPW, NewConnect i Catalyst. Dodatkowo, w ramach bezpłatnych narzędzi oferowanych MŚP przez PARP, przedsiębiorcy mogą skorzystać z multimedialnych szkoleń biznesowych obejmujących m.in. zagadnienia finansowe, prawne, marketingowe i menedżerskie. Z e-learningu Akademii PARP skorzystało już ponad 88 tys. użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu