Dla tych, którzy wierzą w hossę

DI
opublikowano: 16-07-2014, 00:00

Nowe produkty: Bank BGŻOptima przyjmuje zapisy na dwuletnią Lokatę Nowojorską ze stuprocentową gwarancją kapitału w dniu zapadalności.

Zysk z inwestycji będzie zależał od wzrostu nowojorskiego indeksu S&P500, który skupia 500 amerykańskich firm o największej kapitalizacji. Zarobić będzie można do 15 proc., czyli 7,5 proc. w skali roku. Odsetki będą naliczane jako średnia wartość wzrostu indeksu z ośmiu dni obserwacji w stosunku do wartości początkowej. Jeżeli wskaźnik wzrośnie o co najmniej 20 proc., oprocentowanie inwestycji będzie maksymalne i wyniesie 15 proc. Jeżeli zyska mniej, inwestor otrzyma 75 proc. jego średniego wzrostu. Minimalna wpłata na Lokatę Nowojorską wynosi 4 tys. zł. Bank nie pobiera ani opłat wstępnych, ani likwidacyjnych. Zapisy będą przyjmowane do 4 sierpnia 2014 r. Z oferty mogą skorzystać posiadacze Konta Indywidualnego BGŻOptima.

Zdaniem „PB”: Inwestycja przeznaczona jest dla osób wierzących w amerykańską gospodarkę. Jej zaletą jest brak kosztów zarówno manipulacyjnych, jaki i likwidacyjnych, co jest rzadkością na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu