Dlaczego inwestorzy z rynku nieruchomości doceniają Gdańsk?

Partnerem publikacji jest Euro Styl
opublikowano: 10-03-2023, 10:52
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Gdańsk to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Miasto każdego roku odwiedzają miliony turystów z Polski i z zagranicy. To też idealne miejsce do życia, co znajduje potwierdzenie w licznych rankingach. Nic więc dziwnego, że atrakcyjne nieruchomości w tym mieście cieszą się zainteresowaniem inwestorów z różnych części Polski. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi Euro Styl z Grupy Dom Development realizujący inwestycje w topowych lokalizacjach Gdańska.

Osiedle Perspektywa w Gdańsku
Osiedle Perspektywa w Gdańsku

Euro Styl posiada szeroką ofertę mieszkań i apartamentów, w tym loftów inwestycyjnych z pełną obsługa hotelową. Jest ona dopasowana do różnorodnych oczekiwań, zarówno osób poszukujących nieruchomości dla siebie, jak i w celach inwestycyjnych. Coraz popularniejsze jest też posiadanie w Gdańsku tzw. second home, co daje dużą swobodę i elastyczność w organizowaniu krótszych lub dłuższych pobytów nad morzem.

- Systematycznie rozwijamy ofertę w oparciu o nowe inwestycje w centrum Gdańska. Na historycznych, postoczniowych terenach realizujemy DOKI – wielofunkcyjną inwestycję z częścią mieszkaniową DOKI Living oraz MONTOWNIĄ - zabytkowym budynkiem z loftami hotelowymi stanowiącymi unikatowy produkt inwestycyjny. Inwestorzy mogą też wybrać otoczoną parkami Perspektywę, skąd także spacerem można dojść do gdańskiej starówki – mówi Anna Tuszyńska, dyrektor sprzedaży w spółce Euro Styl.

Euro Styl. Doki Living w Gdańsku.
Euro Styl. Doki Living w Gdańsku.

Magia postoczniowych terenów

Centrum Gdańska z rodzącą się do życia dzielnicą Młode Miasto, to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Na postoczniowych terenach, blisko wielu atrakcji Starego Miasta i dworca Gdańsk Główny powstaje wielofunkcyjna inwestycja DOKI. Znajdzie się tu m.in. mieszkaniowy kwartał zabudowy – DOKI Living. Pierwszy budynek w tej inwestycji został oddany do użytku, właściciele drugiego odbiorą klucze do mieszkań już wiosną, a kolejne dwa - w budowie – są już sprzedaży.

Integralną częścią DOKÓW jest MONTOWNIA. To zabytkowy, zrewitalizowany budynek, który łączy kilka funkcji – znajdują się w nim lofty o charakterze hotelowym, przestrzeń konferencyjna oraz największy w Trójmieście food hall. Oryginalność projektu i lokalizacja sprawiają, że obiekt ten ma potencjał, by stać się ulubionym miejscem odwiedzających miasto turystów, gości biznesowych, jak i samych gdańszczan. Lofty są gotowe do odbioru, a pierwszych gości hotelowych Montownia powita już z początkiem kwietnia.

Euro Styl. Montownia w Gdańsku
Euro Styl. Montownia w Gdańsku

- W pełni wyposażone lofty hotelowe z osobnymi księgami wieczystymi są sprzedawane inwestorom indywidualnym. Imponująca wysokość kondygnacji sięgająca ponad 5 metrów pozwoliła na stworzenie antresoli sypialnianych. W każdym z loftów komfortowo wypocznie jednocześnie nawet 6 osób. Model biznesowy MONTOWNI zapewnia właścicielom loftów zyski z wynajmu bez angażowania własnego czasu. Profesjonalny operator – spółka z Grupy Dom Development – bierze na siebie kompleksowe zarządzanie obiektem – komentuje Anna Tuszyńska.

Przestrzenie wspólne MONTOWNI wzbogaca sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń” - 17 efektownych lamp o długości do 9 metrów, które zawisły między kondygnacjam. Autorem tych dzieł jest uznany gdański artysta Tomasz Krupiński. Ściany loftów zdobią z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest dokumentalista Michał Szlaga.

Zielona enklawa w centrum miasta

Wielbicielom śródmiejskiego stylu życia spodoba się również Perspektywa – nowoczesna inwestycja o trzech rodzajach zabudowy. To doskonałe miejsce dla osób, które poszukują kontaktu z naturą, a jednocześnie chcą korzystać z typowo miejskich atrakcji. Powstaje ona w otoczeniu czterech parków, w tym jednego na terenie osiedla. Z Perspektywy blisko jest do historycznej części miasta z restauracjami i kawiarniami oraz do licznych atrakcji turystycznych np. Europejskiego Centrum Solidarności. Wszędzie można dojść spacerem albo wygodnie dotrzeć rowerem, tramwajem lub autobusem.

Euro Styl. Perspektywa w Gdańsku
Euro Styl. Perspektywa w Gdańsku

- Wyjątkowe lokalizacje, wysoka jakość architektury i wykończenia oraz starannie dobrana sztuka wkomponowana w inwestycje. Do tego szeroki wybór apartamentów - gotowych lub z krótkim terminem odbioru – to wszystko cechuje nasze inwestycje, które znajdują uznanie wśród inwestorów z różnych stron kraju i nie tylko - dodaje Anna Tuszyńska.

Gwarancja stałej ceny

Decydując się na zakup nieruchomości, bez względu na cel, warto postawić na sprawdzonego i wiarygodnego dewelopera, który nie tylko spełni oczekiwania związane z jakością lokalu i wywiąże się z deklarowanego terminu, ale też daje notarialną gwarancję stałej ceny, jak jest w przypadku Euro Stylu. Ryzyko związane z inflacją i wzrostem cen pozostaje po stronie dewelopera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane