Długa seria wzrostów dobiegła końca

Marek Druś
opublikowano: 09-03-2010, 00:00

Seria wzrostów w Europie zakończyła się na sześciu sesjach. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał w ubiegłym tygodniu 4,6 proc., najwięcej od lipca. Nic dziwnego, że inwestorzy stali się ostrożni. Z 19 indeksów branżowych spadła wartość 11. Najmocniej taniały akcje spółek branży turystycznej, chemicznej i motoryzacyjnej. Najlepiej wypadły spółki użyteczności publicznej i handlu detalicznego. Wśród tych ostatnich wzrostem kursu wyróżniał się koncern Metro. Popyt na akcje największego niemieckiego detalisty wywołało podwyższenie jego rekomendacji przez Morgan Stanley. Najmocniej przecenioną spółką wchodzącą w skład DJ Stoxx 600 był Genmab. Akcje duńskiej spółki biotechnologicznej taniały nawet o 20 proc. po ujawnieniu niezadowalających wyników badań jej leku antynowotworowego. Inwestorzy realizowali zysk na akcjach Allied Irish Bank. Analitycy boja się, że drugi irlandzki bank może mieć nawet 3 mld EUR straty brutto w tym roku.

W USA dominowały zmienne nastroje. AIG drożał po wiadomości o sprzedaży kolejnych aktywów. Najmocniej od miesiąca rósł kurs McDonald’s, który osiągnął większą niż oczekiwano globalną sprzedaż miesięczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Długa seria wzrostów dobiegła końca