Długie kolejki TIR-ów przed przejściami granicznymi z Niemcami

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 04-10-2006, 08:45

Kolejki na granicy są spowodowane przerwą w odprawach, jaką mieli we wtorek nasi zachodni sąsiedzi w związku z Dniem Jedności Niemiec.

Przed towarowo-osobowymi przejściami drogowymi z Niemcami w Lubuskiem stoją w środę rano długie kolejki TIR-ów. Na drogach dojazdowych jest tłoczno i niebezpiecznie, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Powodem takiej sytuacji jest przerwa w odprawach, jaką mieli we wtorek nasi zachodni sąsiedzi w związku z Dniem Jedności Niemiec.

Jak powiedział PAP rzecznik Lubuskiego Oddziału Straży Granicznej Mariusz Skrzyński, najdłuższa kolejka jest po obu stronach przejścia w Świecku. Po polskiej stronie sznur TIR-ów sięga długości około 15 km. Sprawia to, iż kierowcy aut osobowych poruszający się drogą krajową nr 2 powinni uważać.

"Czas oczekiwania na odprawę samochodów ciężarowych wyjeżdżających z Polski do Niemiec to około czterech godzin w Świecku i Olszynie. Znacznie krócej trzeba czekać w Gubinku, tam ten czas to około pół godziny" - powiedział PAP rzecznik.

Jak dodał Skrzyński, "rozładowanie" kolejek, które utrudniają także dojazd do przejść granicznych kierowcom aut osobowych, może jeszcze potrwać kilka godzin.

Jazdy kierowcom nie ułatwia również pogoda. W Lubuskiem od rana przelotnie pada deszcz, lokalnie utrzymują się jeszcze poranne mgły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Długie kolejki TIR-ów przed przejściami granicznymi z Niemcami