Długie pozycje wiele zyskały

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-11-2005, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym przyniosła wybicie górą z listopadowej konsolidacji. Kupujący zdołali również pokonać inny ważny opór w postaci dużej luki bessy z 6 października (w strefie od 2455 do 2480 pkt). W rezultacie kontrakty na WIG20 zaliczyły wzrost o niemal 90 pkt. Baza zmniejszyła się w trakcie sesji do 20 pkt z ponad 50 pkt w poprzednich dniach. Rynek zaakcentował w ten sposób chęć powrotu do trendu wzrostowego i dziś powinniśmy być świadkami starcia w okolicach 2500 pkt.

Notowania rozpoczęły się od wyraźnego 17-pkt wzrostu. Pierwsze transakcje zawierano przy 2422 pkt. Od samego początku sprzedający mieli niewiele do powiedzenia na rynku. Grudniowa seria szybko dotarła do górnego ograniczenia konsolidacji (2433 pkt) i tutaj wzrost na pewien czas wyhamował. Okazało się, że było to zbieranie sił przed wybiciem, które doprowadziło futures do wspomnianej luki bessy. W efekcie systematycznego wzrostu grudniowa seria zakryła tę barierę w całości. Maksimum sesji zostało wyznaczone tuż poniżej psychologicznego 2500 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy