Długie Rozmowy zainteresowane przejęciem eTel Polska

DI, PAP
opublikowano: 27-09-2007, 21:03

Spółka telekomunikacyjna Długie Rozmowy SA startuje w przetargu na zakup firmy eTel Polska. Na początku października DR SA chce złożyć prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, aby przeprowadzić ofertę na  przełomie roku.

"Bierzemy udział w przetargu na zakup firmy eTel Polska. To jest atrakcyjny podmiot do przejęcia. Telekom Austria wystawił grupę firm z Centralnej Europy na sprzedaż. Oferty na kupno eTel Polska mają zostać złożone w przyszłym tygodniu. Sprzedaż jest zaplanowana do końca grudnia" - powiedział PAP prezes DR SA Andrzej Bińkowski.

"Podpisaliśmy już list intencyjny w sprawie udziału w przetargu. Do 5 października złożymy ofertę. eTel Polska jest interesującą firmą komplementarną do naszej działalności. Ma mniej rozbudowaną sieć z TPSA, co powoduje, że dodatkowe synergie powstaną po jej przejęciu" - dodał.

Firma eTel Polska założona została w 2000 roku i należała do międzynarodowej grupy eTel Group. Pod koniec ubiegłego roku grupa sprzedała firmy eTel w Austrii, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Czechach i Niemczech spółce Telekom Austria AG.

eTel Polska oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla firm, obejmujące wysokiej klasy transmisję głosu wraz z usługami dodanymi, transmisję danych oraz usługi internetowe.

Bińkowski podtrzymał w czwartek wcześniejsze zapowiedzi przeprowadzenia publicznej oferty Długich Rozmów na przełomie roku. "Planujemy, że prospekt emisyjny zostanie złożony na początku października" - powiedział.

Model biznesowy spółki telekomunikacyjnej Długie Rozmowy oparty jest na sprzedaży usług partnerom na rynku hurtowym oraz klientom na rynku usług detalicznych. Firma posiada 47 punktów styku z Telekomunikacją Polską.

W marcu 2007 roku jako pierwszy operator w Polsce zawarła umowę z TP w oparciu o płaską stawkę interkonektową. Oferta obejmuje także usługi połączeń lokalnych, międzymiastowych, międzynarodowych i do sieci komórkowych, dostęp do Internetu dial-up w ramach umowy o preselekcję oraz usługi dla operatorów.

Od czerwca tego roku, korzystając z łączy TP SA, spółka DR SA świadczy usługi szybkiego dostępu do Internetu w technologii xDSL oraz usługę abonamentu. Do 2009 roku firma planuje osiągnąć poziom 200.000 klientów detalicznych.

Przychody DR SA, która zatrudnia 52 osoby, wyniosły w 2006 roku ponad 84 mln zł, przy 4,7 mln zysku EBITDA.

Jedynym akcjonariuszem DR SA jest fundusz Nordkapp Equity Partners LLC, kontrolowany przez prezesa Bińkowskiego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Długie Rozmowy zainteresowane przejęciem eTel Polska