Długoletni krytyk Tesli zmienił zdanie i wsparł notowania akcji spółki Muska

opublikowano: 23-10-2018, 18:55

Kurs akcji koncernu Tesla mocno zyskuje podczas wtorkowej sesji. Aprecjacja sięga momentami ponad 10 proc. Stało się tak w reakcji na oświadczenia jednego z dotychczasowych krytyków spółki, który stwierdził, że „zajmuje długą pozycję” na walorach producenta samochodów elektrycznych, twierdząc, że Model 3 jest sprawdzonym hitem.

Firma Citron Resarch, za którą stoi znany inwestor „na krótko” Andrew Left zmieniła swoje nastawienie po tym jak Tesla ostatnimi czasy pochwaliła się wzrostem produkcji i zapowiedzią opublikowania już jutro (24 października) raportu za III kwartał, którego oczekiwano znacznie później.

Andrew Left, Citron Research
Zobacz więcej

Andrew Left, Citron Research fot. Bloomberg

Zdaniem Citron Research, wiele "znaków ostrzegawczych" dotyczących producenta samochodów z Doliny Krzemowej udowodniło, że było nieistotnymi. 

Pogłoski o zabójcach Tesli były tak samo ciągłe i bezpodstawne, jak wezwanie Boba Lutza do bankructwa Tesli – twierdzi Citron Research odnosząc się do wypowiedzi byłego szefa General Motors i częstego krytyka Tesli.. 

Notowania akcji Tesli przekroczyły we wtorek poziom 280 USD, a tymczasem w marcu Citron Research ostrzegał, że kurs pod koniec roku spadnie do około 100 USD. Andrew Lew był przy tym jednym z kilku inwestorów i krótkich sprzedawców, którzy złożyli pozwy zbiorowe przeciwko Tesli za domniemane naruszenia przepisów dotyczących papierów wartościowych, które wynikają z prywatnych tweetów dyrektora generalnego Tesli Elona Muska z sierpnia br.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu