DM AmerBrokers rekomenduje "kupuj" dla akcji spółki MIT

DI
opublikowano: 29-09-2010, 09:09

Departament Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers w dniu  21 września 2010 roku przy kursie 1,55 zł  dla spółki MIT wydał rekomendację KUPUJ.

Jedną akcję MIT S.A. wyceniliśmy na poziomie 1,95  zł. W związku z tym, że w momencie wydania raportu było to o 25,8% więcej od bieżącej wyceny rynkowej, dla Spółki wydana została rekomendacja Kupuj.

Grupa MIT powstała po przekształceniu dawnego PPWK oraz zmianach własnościowych i wymianie aktywów ze spółką matką (MNI S.A.). Grupa działa w branży mobilnych usług dodanych, marketingu mobilnego oraz cyfrowych technologii kartograficznych. Spółka ma największy udział w segmencie usług mobilnych - według Zarządu szacowany jest on na około 28%. Warto przy tym zaznaczyć, że jej wyniki finansowe charakteryzują się wysokim poziomem marż na tle konkurencji i porównywalnych spółek z sektora Media notowanych na GPW. Istotnym czynnikiem, który wpływa na postrzeganie Spółki oraz zachowanie kursu akcji na GPW są oczekiwania co do finalizacji transakcji wymiany aktywów pomiędzy MIT S.A., a MNI S.A. Kluczową kwestią jest to, że docelowa liczba akcji MIT S.A. po jej rozliczeniu wyniesie 172 mln (54,4 mln obecnie), natomiast udział MNI S.A. w kapitale wyniesie 60%. Sytuacja finansowa Grupy MIT jest bardzo dobra. Wyniki roku bieżącego są nieporównywalne w stosunku do roku 2009 z uwagi na zmiany w strukturze Grupy. Kolejne dwa kwartały br. charakteryzowały się wysokim poziomem zysków, tendencja ta naszym zdaniem powinna zostać utrzymana w drugim półroczu. Zakładamy, że 2010 rok Grupa MIT zakończy wynikiem EBIT równym 32 mln zł, EBITDA wyniesie 42 mln zł, a zysk netto 20 mln zł. Analizując tegoroczne wyniki i wykonanie naszej prognozy, które odpowiednio wynosi: 55%, 54% oraz 56%, uważamy, że nasze założenia powinny zostać zrealizowane. Wskaźniki wyceny rynkowej wyliczone w oparciu o te prognozy oraz dla docelowej liczby akcji i przy bieżącym kursie, kształtować się będą na koniec 2010 roku na atrakcyjnych poziomach: P/E=13,3, P/BV=0,5, EV/EBITDA=6,6.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM AmerBrokers rekomenduje "kupuj" dla akcji spółki MIT