DM Banku BPS ocenia wyniki ZPC Otmuchów

DI
opublikowano: 17-02-2012, 08:29

Spółka przedstawia szacunkowe skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Kapitałowej ZPC Otmuchów za rok 2011. Przychody ze sprzedaży wyniosły 228,3 mln PLN (+0,9% w stosunku do wyników prognozowanych), zysk z działalności operacyjnej ukształtował się na poziomie 12,7 mln PLN (+84,9%), a zysk netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 7,7 mln PLN (+85,6%).

Komentarz DM Banku BPS :

Wyniki w ujęciu r/r na poziomie EBIT oraz netto są gorsze (-7,0% i -26,3%), jednakże pozytywnie należy spojrzeć na lepsze efekty oraz wyniki po połączeniu z PWC Odra. W najbliższych kwartałach okaże się czy nowoutworzonej grupie uda się poprawić wyniki. Zrewidowana w sierpniu 2011 roku prognoza wyników ((P2) - z uwzględnieniem działalności PWC Odra) mówiła o wypracowaniu 226,4 / 6,9 / 4,2 mln PLN odpowiednio przychodów, EBIT, zysku netto. Z kolei pierwotna prognoza wyników na 2011 rok ((P1) bez uwzględnienia działalności PWC Odra) mówiła o wypracowaniu 198,4 /13,5 / 9,2 mln PLN odpowiednio przychodów, EBIT, zysku netto.

W komentarzu do rezultatów zarząd spółki podał, iż szczególny wpływ miało osiągnięcie przez wszystkie spółki produkcyjne Grupy Kapitałowej wyższej od pierwotnie przewidywanej dynamiki przychodów ze sprzedaży w 4Q’11, a w całym 2011 roku lepsze od spodziewanych rezultaty prowadzonego w grupie procesu integracji struktur sprzedażowych i optymalizacji, jak również ujednolicenia procesów obsługowych oraz szybszych niż się spodziewano efektów restrukturyzacji objętej konsolidacją w 4Q’11 spółki PWC Odra. Ponadto, czynnikiem o charakterze jednorazowym, mającym wpływ na osiągnięcie zaprezentowanych powyżej wyników finansowych było wydzielenie ze spółek należących do grupy związanej z marketingiem i zarządzaniem własnością intelektualną do spółki zależnej, co przyczyni się do wygenerowania oszczędności finansowych na poziomie grupy. (M. Stebakow)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane