DM BDM nadal radzi "akumuluj" akcje PKN Orlen

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podtrzymał rekomendację "akumuluj" dla akcji PKN Orlen. Cenę docelową podniósł z 72,3 do 78 zł.

"Spółka opublikowała już wyniki za trzeci kwartał 2016 r.. Oczyszczona EBITDA LIFO była zdecydowanie słabsza r/r, jednocześnie jednak bliska oczekiwaniom rynku. Przy trudnym otoczeniu w rafinerii oraz niskim wykorzystaniu potencjału produkcyjnego w petrochemii (m.in. końcowy etap odbudowy instalacji w Litvinovie), na wyróżnienie na zasłużył głównie segment detaliczny, który odnotował rekordowy rezultat w historii. W perspektywie końcówki roku zwracamy uwagę na pozytywne skutki wprowadzonego w sierpniu pakietu paliwowego w Polsce, który może przynajmniej w średnim terminie ograniczyć działalność szarej strefy. Pierwsze sygnały są bardzo obiecujące. Warto odnotować także ostatnią poprawę marż rafineryjnych oraz spadek zapasów paliw w Europie. Utrzymanie się tych tendencji byłoby pozytywnym zaskoczeniem i mogłoby przełożyć się na podniesienie przez nas prognoz na czwarty kwartał 2016 i 2017 rok. W 2016 roku każdy z kwartałów przyniósł pogorszenie oczyszczonej EBITDA LIFO w ujęciu r/r. W 2017 roku w kolejnych kwartałach baza wynikowa będzie coraz bardziej płaska" - napisał w uzasadnieniu analityk biura.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM BDM nadal radzi "akumuluj" akcje PKN Orlen