DM BDM podniósł rekomendację dla Kęt

KZ
09-11-2011, 10:04

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, podniósł do "trzymaj" z "redukuj" rekomendację dla akcji Grupy Kęty. Cena docelowa do 107,6 zł.

- Od czasu wydania rekomendacji Redukuj (lipiec’11) kurs spółki do dziś spadł o ok. 17%. Obecnie wyznaczamy cenę docelową na 107,6 PLN oraz podnosimy rekomendację do Trzymaj - głosi rekomendacja.

- Wyniki 3Q’11 okazały się na tyle dobre, że spółka zdecydowała się na podwyższenie prognozy na 2011 rok, która jest także wyższa od naszych wcześniejszych założeń. Uważamy jednocześnie, że spółka oferuje na razie ograniczony potencjał do wzrostu. 4Q’11 ma przynieść znaczne wyhamowanie dynamiki sprzedaży (implikowane z prognozy spółki +2% r/r vs +20% r/r w 3Q’11). Zwracamy uwagę, że zarząd spółki podchodzi ostrożnie do perspektyw 2012 roku: oczekiwane jest utrzymanie tegorocznych wyników przy scenariuszu braku recesji gospodarczej. Sentyment do spółek przemysłowych jest słaby, ponieważ tendencja spadkowa wskaźników wyprzedzających koniunkturę pozostaje aktualna: PMI dla przemysłu strefy euro i Niemiec osiągnęły w X’11 27-miesięczne minima. Z drugiej strony uważamy, że obecne poziomy cenowe w przypadku Kęt są na tyle atrakcyjne w długim terminie, by ponownie zainteresować się akcjami spółki. Wskaźnik P/E na przyszły rok (8,9x wg konsensusu, 9,4x wg naszych prognoz – bez uwzględniania dodatnich różnic kursowych) jest niższy niż średnia po której handlowana była spółka w ostatnich latach (12,3x bieżący rok, 10,7x przyszły rok). Przy obecnej cenie rynkowej i 5,0 PLN div/akcję div yield=4,9% (uważamy, że po zakończeniu dużych inwestycji skumulowanych w latach 2010-12, stopa wypłaty dywidendy mogłaby przekraczać 50% EPS) - pisze Krzysztof Pado.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM BDM podniósł rekomendację dla Kęt