DM BIG BG obniżył do 110 zł wycenę Prokomu

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 28-08-2002, 15:12

Słabe wyniki II kwartału i przecena konkurentów na polskiej i zagranicznych giełdach skłoniły DM BIG BG do obniżenia wyceny akcji Prokomu z 151 do 110 zł. W raporcie z 19 sierpnia analitycy podtrzymali rekomendację NEUTRALNIE dla spółki.

- Niestety, w spółce drastycznie wzrosły koszty operacyjne, między innymi na skutek wzrostu płac menedżerów – zauważa Katarzyna Perzak, autorka raportu.

W II kwartale ponownie zawiedli klienci z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, których udział w przychodach spadł z 60 do 40 proc.

Pomimo spadku marży operacyjnej grupy Prokomu do 5,8 proc. z 11 proc. przed rokiem, DM BIG BG nie widzi zagrożenia dla realizacji prognozy analityków, zakładającej 150 mln zł rocznego zysku operacyjnego. Po I półroczu wynosi on 70 mln zł, z czego 66 mln zł stanowią zaległe środki z ZUS.

- Na rekomendację wpływa też niebezpieczeństwo znacznej podaży akcji ze strony pracowników pod koniec sierpnia. Akcje były obejmowane po 1 zł – alarmuje raport.

W środę GPW poinformowała, że akcje pracownicze wejdą na parkiet 5 września. Po południu akcję Prokomu wyceniano na 116 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy