DM BIG BG podnosi rekomendację Kredyt Banku do „kupuj”

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 23-04-2001, 10:48

DM BIG BG uznaje Kredyt Bank za najtańszy bank na warszawskiej giełdzie, stwierdza sporządzona 11 kwietnia analiza. Analitycy wycenili spółkę na 20,9 zł i podnieśli dla niej rekomendację z neutralnie do kupuj.

Bank w ciągu najbliższych lat pozwolił utrzymać wyjątkową dynamikę wzrostu, która pozwoliła mu uzyskać piąte miejsce w rankingu rynkowego udziału. Dalsza poprawa wyników możliwa będzie dzięki przyrostowi dochodów oraz ograniczeniu kosztów. Pierwszemu ma sprzyjać utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu liczby klientów ROR i kart płatniczych oraz wyższe prowizje z tytułu sprzedaży polis ubezpieczeniowych. Koszty spadną po wprowadzeniu w przyszłym roku scentralizowanego systemu informatycznego do banku.

Raport zwraca także uwagę na wysoką jakość portfela kredytowego spółki. Wynika to z koncentracji działalności Kredyt Banku na małych i średnich firmach oraz rynku detalicznym.

W poniedziałek na otwarciu GPW kurs akcji banku stracił 1 proc., spadając do 16,65 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BIG BG podnosi rekomendację Kredyt Banku do „kupuj”