DM BOŚ: "akumuluj" Eneę

KZ, GPWInfostrefa
10-02-2012, 10:19

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 6 lutego, wydali rekomendację "akumuluj" dla Enei, wyznaczając cenę docelową jednej akcji spółki na 21,31 zł.

Raport przygotowano przy kursie Enei na poziomie 18 zł, a w czwartek na zamknięciu sesji za akcje spółki płacono 17,9 zł.

"Przeprowadzone przez nas wyceny pozwalają ustalić cenę docelową akcji Enei na poziomie 21,31 PLN, co wskazuje na 18,4 proc. potencjał wzrostu. Wydajemy zatem rekomendację +akumuluj+" - poinformowali analitycy DM BOŚ.

Dodali, że defensywny charakter działalności powinien zapewnić inwestorom mniejsze wahania kursu akcji spółki względem WIG-u w najbliższych miesiącach, które w dalszym ciągu będzie prawdopodobnie cechować dużą niepewność, co do ostatecznych rozstrzygnięć w strefie euro.

"Dodatkowym czynnikiem stymulującym wzrost kursu akcji Enei powinien być powrót do procesu prywatyzacji" - napisano w raporcie.

Analitycy DM BOŚ poinformowali, że w przypadku sprzedaży akcji na GPW do rozproszonego akcjonariatu należałoby oczekiwać dyskonta w stosunku do ceny rynkowej, a po ofercie od inwestora branżowego należy spodziewać się premii za kontrolę operacyjną nad spółką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, GPWInfostrefa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DM BOŚ: "akumuluj" Eneę