DM BOŚ obniża rekomendację dla Mostostalu Zabrze do: REDUKUJ

10-08-2001, 15:09

Utworzenie rezerw na kwotę 38,4 mln zł było główną przyczyną bardzo słabych wyników finansowych Spółki za II kwartał br. Rezerwy dotyczyły przede wszystkim odpisów aktualizujących wartość finansowego majątku trwałego (16,4 mln zł), dodatkowych przewidywanych kosztów kontraktów budowlanych (9,1 mln zł) oraz rezerw na należności (7,0 mln zł). Zarząd Spółki najwyraźniej rozpoczął proces czyszczenia bilansu przed zapowiadaną fuzją. Rezerwy zalecił nowy audytor Spółki - firma Delloite & Touche, która jest również biegłym rewidentem w Pia Piasecki. Wydaje się, że uporządkowywanie bilansu Spółki jeszcze się nie zakończyło, co oznacza, że w kolejnych miesiącach możemy mieć do czynienia z kolejnymi rezerwami, dotyczącymi m.in. roszczeń zgłaszanych wobec Spółki przez syndyka masy upadłościowej włoskiej firmy Citicem SpA, dotyczących kwoty 5,45 mld ITL (ok. 9,5 mln zł) wraz z odsetkami ustawowymi. Ze względu na tworzone rezerwy obniżyliśmy skonsolidowane prognozy zysku operacyjnego na rok bieżący o 46% oraz wyniku netto o 21,9 mln zł, pozostawiając prognozę sprzedaży na niezmienionym poziomie. Jednocześnie obniżyliśmy cenę docelową akcji Spółki o 40% oraz rekomendację z TRZYMAJ do REDUKUJ, obniżając cenę docelową do 5,25 zł.

W ubiegłym miesiącu kurs akcji przebił wsparcie na poziomie 6,5 zł (minimum lokalne z marca br.). Po wykonaniu ruchu powrotnego prawdopodobna wydaje się zniżka notowań wzdłuż wewnętrznej linii trendu spadkowego, w którym kurs poruszał się od czerwca ub.r. do marca br.

Departament Doradztwa i Analiz Rynkowych DM BOŚ SA

1 sierpnia 2001 r.

www.bossa.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BOŚ obniża rekomendację dla Mostostalu Zabrze do: REDUKUJ