DM BOŚ: TRZYMAJ TPSA, ale z mniejszą ceną docelową - 14,5 zł

Przemek Barankiewicz
10-10-2001, 11:17

Mając na uwadze pogorszenie perspektyw rozwoju spółki oraz istniejące czynniki ryzyka, DM BOŚ w raporcie z 1 października obniżył cenę docelową akcji TPSA z 16,3 do 14,5 zł. Zmianie nie uległa rekomendacja, która nadal brzmi TRZYMAJ.

- Z uwagi na pogarszające się perspektywy krajowego rynku telefonii stacjonarnej oraz oczekiwane przez nas w bieżącym i przyszłym roku procesy restrukturyzacyjne w TP S.A., dokonaliśmy korekty prognozy wyników dla Grupy Kapitałowej. Skonsolidowaną sprzedaż w roku bieżącym obniżyliśmy z 17,7 do 17,0 mld zł, zysk operacyjny obniżyliśmy z 3,6 do 2,7 mld zł, natomiast zysk netto z 1,5 do 0,7 mld zł. Spodziewamy się w najbliższych miesiącach zmian w Zarządzie Spółki, które umocnią pozycję France Telecom w jej władzach, a także utworzenia dalszych rezerw związanych z restrukturyzacją zatrudnienia. Uważamy, iż skala zapowiadanych zwolnień (w br. ok. 8,1 tys., w roku przyszłym ok. 4,9 tys.) może ulec zwiększeniu po przejęciu całkowitej kontroli nad Spółką przez France Telecom. Pozytywnie oceniamy plany wykorzystania stacji bazowych telefonii bezprzewodowej sieci NMT 450 na potrzeby sieci stacjonarnej. Całkowita pojemność sieci NMT pozwala, naszym zdaniem, na przyłączenie ok. 250 tys. abonentów przy jednoczesnym znaczącym ograniczeniu kosztów budowy infrastruktury. Sądzimy, iż przyłączenia te będą dotyczyły przede wszystkim terenów wiejskich. Realizacji tego projektu oczekujemy w roku przyszłym – uzasadnia rekomendację DM BOŚ.

W momencie opracowania raportu kurs TPSA wynosił 11,7 zł. Na środowym otwarciu GPW cena operatora wzrosła do 12,75 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BOŚ: TRZYMAJ TPSA, ale z mniejszą ceną docelową - 14,5 zł